Wydarzenia – ostatnio zakończone

CXO HUB: Kokpit CXO cyfrowej firmy

Zwinna, cyfrowa firma musi być wyposażona w środki umożliwiające obserwowanie jej życiowych parametrów i dynamiczne podejmowanie decyzji z o zmianach. Trendy takie, jak Site Reliability i Observability wyznaczają zmianę podejścia do zarządzania środowiskiem w toku wielkich wyzwań, jakimi są migracja odo chmury czy przeskalowanie w toku dostosowania biznesu do pandemii. Pozwalają one zautomatyzować część prac […]

Darmowy

CXO HUB CloudJourney: Transformacja chmurowa kompetencji

Wraz z migracją do chmury obliczeniowej części albo większości rozwiązań IT, następuje potrzeba dostosowania do pracy z takim środowiskiem IT. Dla pracowników IT jest to z reguły początek dużej przygody zawodowej, znacznego przyśpieszenia rozwoju. Rozwój pewnego zestawu kompetencji dotyczy także użytkowników firmowych. W jaki sposób zaprogramować ten rozwój kompetencji?

Swoje doświadczenia przedstawi Krzysztof Wykręt, CIO w Gulermak, autor transformacji chmurowych w dwóch międzynarodowych organizacjach.

W drugiej części spotkania weźmiemy na warsztat w sposób intensywny trzy wyzwania związane z kompetencjami chmurowymi i wspólnie pokusimy się o nakreślenie właściwego podejścia do problemu.

Darmowy

Spotkanie CXO HUB: (anty) HypeAI. Pragmatyczny alians na rzecz rozwoju AI

Sztuczna inteligencja? Szum medialny i szara rzeczywistość: brak integracji, brak zarządzania danymi, kompetencji, ograniczenia fizyczne, niemożność zrozumienia świata przez AI i wytłumaczenia AI światu – to druga strona opowieści o sztucznej inteligencji podbijającej świat. Uczestnicy spotkań i publikacji CXO HUB zwracali już na to uwagę, dyskutowaliśmy m.in. o potrzebie podejścia XAI i RAI z prof. Przemysławem Bieckiem.

Dziś wracamy do dyskusji z pytaniem o to, w jaki sposób ominąć rafy hype AI - powierzchownego podejścia do adaptacji sztucznej inteligencji w gospodarce. W jaki sposób skutecznie wesprzeć – ale nie ugrzecznić i wyjałowić rozwój AI w Polsce? Pretekst stanowi uchwalona „Polityka dla rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce od roku 2020”, ale dyskutujemy szeroko o realizacji potencjału AI.

Naszymi przewodnikami w dyskusji będą:

  • Robert Kroplewski, pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds społeczeństwa informacyjnego w KPRM, współautor i promotor „Polityki dla rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce od roku 2020”,
  • Jarosław Królewski, założyciel i prezes Synerise, polskiego czempiona, budującego i dostarczającego ekosystem rozwiązań AI,
  • Sławomir Soszyński, wiceprezes ds. technologii ING Bank Śląski, realizujący wizję oparcia konkurencyjności banku na efektywnej adaptacji rozwiązań i kompetencji AI.
  • Michał Dżoga, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych na region EMEA, lider obszaru AI readiness w Intel Corporation
Darmowy

Przeczytaj też:

Przeczytasz w 3 min
0

Za i przeciw modelowi CSaaS: wyniki badania CXO Insight

Przeczytasz w 3 min Jakie usługi bezpieczeństwa są skłonni kupować polscy CSO i CIO? Jak wiele systemów kluczowych skłonni byliby chronić przy pomocy zewnętrznych usługodawców? Jakie widzą korzyści i zagrożenia? Strategiczna decyzja o adaptacji Zdecydowana większość uczestników naszego badania postrzega jako władnych do podjęcia decyzji o adaptacji modelu usługowego w bezpieczeństwie menedżerów obszarów technologii, odpowiedzialnych za CyberSec, czyli CSO, […]

Przeczytasz w 4 min

Cyfryzacja portfeli projektów w sektorze utilities

W jaki sposób pandemia zmienia sposób działania sektora utilities? Na przykładzie wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) powiedzieć można, że wszystko i... nic. Na przestrzeni ostatniej dekady spółka zarządzająca dostarczaniem wody do stolicy Dolnego Śląska wyrosła na cyfrowego bohatera branży i nie tylko, a wdrożone rozwiązania i procesy przyniosły jej rozgłos na polskim i europejskim rynku.

Artykuł dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Zaloguj się Dołącz do nas
Przeczytasz w 14 min

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w marketingu i nie tylko…

Z prof. Michałem Kosińskim, psychologiem, Data Scientist, profesorem Stanford Graduate School of Business, koordynatorem projektu MyPersonality, w ramach którego przeanalizowano 8 mln profili użytkowników Facebooka, rozmawiamy o rozpoznawaniu przez algorytmy sztucznej inteligencji naszych preferencji, dzieleniu się naszymi danymi, praktycznym wykorzystaniu systemów rekomendacyjnych m.in. w polityce i marketingu, mikrotargetowaniu oraz sposobie uczenia sieci neuronowych.

Artykuł dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Zaloguj się Dołącz do nas

Dziś tam gdzie jest cyfrowe terra incognita są członkowie CXOHUB, którzy są pionierami cyfryzacji, transformacji do nowej gospodarki (new normal).

Zapraszam do udziału,
Szymon Augustyniak

Misja, wizja i wartości CXO HUB

  • CXO HUB powstało, aby zgromadzić najlepszych menedżerów i ekspertów w zakresie szeroko pojętej cyfrowej zmiany.
  • Misją społeczności CXO HUB jest promowanie wiedzy oraz sylwetek jej członków na arenie polskiej oraz międzynarodowej.
  • Społeczność CXO HUB stanie się widoczną, słyszalną siłą w dyskursie o przyszłości i standardach w zakresie zastosowań nowych technologii.

Zdobywaj kontakty, buduj relacje

CXO HUB:

  • wspiera budowę wizerunku merytorycznej i doświadczonej firmy
  • zapewnia oryginalne, inteligentne formaty budowania relacji
  • tworzy zaangażowaną i aktywną społeczność
  • buduje i dystrybuuje unikalny content dla publiczności
  • zapewnia przestrzeń do budowy kontaktu, relacji i wpływu

Dołącz do nas!

Formuła CXO HUB jest etyczna w wymiarze moralnym, obiektywna w wymiarze poznawczym oraz neutralna w wymiarze relacji z rynkiem. Dołącz do społeczności

 

Dla kogo jest CXO HUB:

  • CIO polskich przedsiębiorstw
  • szefowie IT
  • liderzy największych firm w Polsce
  • decydenci zakupu rozwiązań informatycznych